Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Babiš na videu s kohoutem označil ukrajinské obilí za kontaminované. „Na hraně šíření poplašné zprávy,“ reaguje ministr

Předseda hnutí ANO a kohout Silver. Foto: Instagram Andreje Babiše
Předseda hnutí ANO a kohout Silver. Foto: Instagram Andreje Babiše

Andrej Babiš v neděli zveřejnil video, v němž označuje ukrajinské obilí za kontaminované. Jeden z nejvlivnějších tuzemských politiků ve spotu vystupuje spolu s živým kohoutem. Podle tuzemských kontrolních orgánů i ministra zemědělství nejsou ukrajinské dovozy problematické.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Tohle je Silver,“ představuje lídr aktuálně nejsilnější politické strany v zemi kohouta, který sedí vedle něj na stole.

„Nemá rád ukrajinské obilí, protože říká, že je kontaminované,“ popisuje expremiér. „Silver žere jenom české obilí. Že jo. Řekni něco,“ pobízí opeřence bez úspěchu Andrej Babiš, do jehož svěřenských fondů patří největší český zemědělský holding Agrofert.

Toto aranžmá je poměrně netypické i na poměry českého politického marketingu, mnohem podstatnější než forma je ale Babišovo

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Andrej Babiš

Ukrajina

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější