Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Česko má stále nedostatek pěstounů, Česká televize vyráží do boje o jejich nábor

Plné hnízdo už podruhé nahlédne do životů pěstounských rodin. Foto: Radek Miča
Plné hnízdo už podruhé nahlédne do životů pěstounských rodin. Foto: Radek Miča

Česko stále trpí nedostatkem pěstounů, ačkoli se blíží konec kojeneckých ústavů. Kde nové pěstouny vzít? Tuto otázku se snaží vyřešit druhá řada dokumentárního seriálu Plné hnízdo, který představuje české pěstounské rodiny. V České televizi odstartuje 4. března.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Jak se nezhroutit, když máte pár let do důchodu a v náručí vám zůstane miminko dcery narkomanky? Kde najít čas pro sebe, když jedno z deseti dětí vážně onemocní? Co dělat, když dětem umře táta? Jak se vyrovnat s náhlým zájmem biologických rodičů o jejich batole? A co dělat, když bojujete se strachem vypustit své potomky do velkého světa?

V pondělí 4. března v České televizi startuje druhá řada seriálu Plné hnízdo, věnovaného pohledům do životů pěstounských rodin. Navazuje na úspěch minulé série a přináší další dávku pěstounských příběhů. Do letošního projektu se opět zapojilo čtrnáct různorodých rodin, každá z jiného kraje. A tvůrci cyklu znovu spojili síly s ministerstvem práce a sociálních věcí, aby získali nové posily do řad pěstounů.

„Myslím, že v této sérii jdeme více do hloubky, a to nejen v tématech, ale i v mezilidských vztazích,“ říká jedna z režisérek série Linda Kallistová Jablonská. „Zatímco v první sérii jsme se hodně soustředili na děti a témata kolem výchovy, v nových dílech se věnujeme i vztahům v rámci rodin.“

Jak může pomoci nemoc?

Ačkoli se cyklus věnuje především tématu pěstounství, nezůstává jen v jeho mantinelech. Poskytuje autentický pohled do rodinné dynamiky, se kterým se může ztotožnit každý divák.

Pořad tak nabízí inspiraci a podněty pro různé typy rodin, nejen ty pěstounské. „Kromě například tématu sendvičové generace seriál přináší situace jako setkání dvou dospělých sester, jejichž vztah rozdělila

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Dokument

Rodina a vztahy

Seriály

Sociální politika

Televize

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější