Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Tváře Ameriky: Přijel jsem na tři měsíce pracovně do Prahy a po týdnu potkal svoji budoucí ženu

Eric Netland pracuje jako manažer v přepravní společnosti. Když jel na tříměsíční stáž do Česka, potkal tam svoji budoucí ženu Hanu. Foto: Jana Ciglerová, Deník N
Eric Netland pracuje jako manažer v přepravní společnosti. Když jel na tříměsíční stáž do Česka, potkal tam svoji budoucí ženu Hanu. Foto: Jana Ciglerová, Deník N

Co týden, to jeden americký příběh. Seriál Deníku N přináší každý víkend původní profilový rozhovor s obyčejným člověkem z USA. Běžní lidé z americké ulice, z nichž každý má svůj příběh a úhel pohledu. Otázka na konec je pro všechny stejná: Koho budete v listopadu volit a proč?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Eric Netland (49)

  • viceprezident přepravní firmy
  • narodil se v New Yorku
  • žije ve Fort Lauderdale na Floridě

Oba moji rodiče jsou z rodiny imigrantů, mámina rodina přišla z Itálie a tátova z Norska. Takže jsem Američan italsko-norského původu a k tomu mám českou ženu Hanu. Měl jsem obyčejné americké dětství kluka na předměstí New Yorku, hodně jsme si hráli a běhali venku před domem.

Naši se rozvedli, když mi byly dva roky, ale táta za mnou každý den jezdil ze své práce na Manhattanu a trávili jsme spolu dvě hodiny až do večera plus každý druhý víkend celý. Máma a můj nevlastní otec s tím neměli problém, a tak jsem měl během dětství přístup k oběma.

Vystudoval jsem ekonomii na univerzitě Virginia Tech, odstěhoval se do Washingtonu a dalších pětadvacet let pracoval pro aerolinky. Pak mě oslovila firma z Texasu a já se přestěhoval za prací do Houstonu, města, kde jsem tisíc kilometrů široko daleko nikoho neznal. Co tady vůbec dělám, říkal jsem si, ale pak mi firma nabídla tříměsíční pracovní stáž v Praze.

Byl jsem v Praze první týden, když jsem potkal Hanu. Bylo to v 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Rozhovory

Tváře Ameriky

USA

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější