Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Fico je hvězdou kremelské propagandy. Chválí ho za slova o nacistech a „neporazitelnosti Ruska“

Ruské Izvěstija už před měsícem přinesly větší profil slovenského premiéra Roberta Fica. Představily ho jako politika, který se odklání od EU i USA. Zdroj: Izvestija
Ruské Izvěstija už před měsícem přinesly větší profil slovenského premiéra Roberta Fica. Představily ho jako politika, který se odklání od EU i USA. Zdroj: Izvestija

Slovenského premiéra Fica vyzdvihují proruští kolaboranti z Krymu, ruská média a nepřímo i Putinův mluvčí. Fico za ně opakuje ruskou propagandu, ta na něm zároveň může ukazovat domnělou i skutečnou nejednotu Západu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Slovenský premiér Robert Fico se stal novým oblíbencem kremelské propagandy. I domácímu publiku ho prezentuje jako dalšího rozumného politika EU, který po maďarském premiérovi Viktoru Orbánovi „pochopil, že Rusko vyhrává“.

Smršť příspěvků o Ficovi přišla hlavně v posledních dnech. Slovenského premiéra chválili v ruských médiích i někteří kolaboranti z okupovaného Krymu a nepřímo i mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Například podle listu Izvěstija komentoval Peskov pondělní summit v Paříži s tím, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

Slovensko

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější