Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pointa N: Gem, set, podvod? Tenis v éře Kaderky sbírá úspěchy. A teď i ostudu

Sídlo Českého tenisového svazu. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Sídlo Českého tenisového svazu. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Policejní zásah na tenisovém svazu uškodí – zase – pověsti českého sportu. Po období Horníků, Berbrů a Peltů přichází další kauza, která, ať už nakonec dopadne jakkoli, českým sportovcům a sportovkyním na výsledcích jistě nepřidá. A Sněmovna dnes hlasovala o narovnání práv pro stejnopohlavní svazky, výsledek je ale rozpačitý.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Komentovaný souhrn středečního dění sepsal Tomáš Linhart.

Ostuda českého sportu

Druhým dnem hýbe českou – nejen sportovní – veřejností policejní zásah v tenisovém svazu. Kromě celostátního sídla zasahovali detektivové i na středočeském oblastním svazu nebo v několika klubech (namátkou Spoje, Prostějov či akademie bývalé světové jedničky Karolíny Plíškové) nebo na Svazu lyžařů.

Všechna místa spojuje vedení svazu v osobě Iva Kaderky, který je se čtyřmi dalšími lidmi obviněný z dotačního podvodu. Insideři ze sportovního prostředí se shodují, že Kaderka je mimořádně úspěšný manažer, a mají pravdu. Česko za šestadvacet let jeho vedení dosáhlo mimořádných tenisových úspěchů.

Jenže

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza sportovních dotací

Názor

Pointa N

Tenis

Česko, Komentáře, Sport

V tomto okamžiku nejčtenější