Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Jubilejní 40. ročník studentského festivalu FAMUFEST nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland

Zdroj: FAMUFEST
Zdroj: FAMUFEST

Letošní ročník festivalu se ponese v tématu Sítě a bude se konat od 6. března do 10. března v Praze na Letné a nabídne návštěvníkům bohatý program – kromě projekcí více než stovky filmů i mnoho zajímavých doprovodných akcí. Na programu jsou divadelní představení, diskuze, výstavy, ale také koncerty. Významným hostem jubilejního 40. ročníku bude polská režisérka a scenáristka Agnieszka Holland, kterou návštěvníci budou moci potkat na promítání jejích dvou snímků. Pozvánku na FAMUFEST letos přijali také studenti polské filmové školy Lodz Film School.

Zdroj: FAMUFEST

Letošní ročník FAMUFESTu bude hostit nejen více než stovku filmů, ale také různorodý program s divadelními představeními, diskuzemi a koncerty. Významným hostem jubilejního ročníku bude polská režisérka Agnieszka Holland, která se setká s diváky na promítání svých filmů a následné diskuzi. Festival dále zpřístupní archivní skvosty od režisérů, kteří se stali ikonami české kinematografie. Mezi nimi jsou Věra Chytilová, Jan Svěrák, Jiří Vejdělek a další. Tato retrospektiva představí dvanáct archivních snímků, které ukážou vývoj filmu na FAMU za posledních čtyřicet let. Festival nezůstane pouze u projekcí, ale otevře i prostor pro diskuze a přednášky. Jednou z hlavních akcí bude přednáška Aleše Najbrta o tvorbě filmových plakátů, která bude doplněna o poutavý pohled na českou filmovou historii.

Zdroj: FAMUFEST

Letošní rok bude obohacen o mezinárodní sekci FAMU Versus, která se zaměří na tvorbu Lodžské filmové školy. Studenti této prestižní polské školy představí své krátké filmy a zapojí se do debat s českými tvůrci.

Tradičně bude mít FAMUFEST i svou online podobu na portálu www.famufilms.cz. Pro diváky s akreditací připravil festival unikátní přístup k online obsahu po dobu celého měsíce.

Zdroj: FAMUFEST

Přijďte oslavit 40 let studentského umění na FAMUFESTu! Vstupenky můžete zakoupit na goout.net. Více informací o festivalu naleznete na oficiálních stránkách.

 


Křest N: Czechy. To nevymyslíš.
Zveme vás na křest knihy Czechy. To nevymyslíš. Polský autor nám ukazuje naši zemi tak, jak my ji nikdy vidět nedokážeme – zvenčí, přitom zasvěceně, s velkou znalostí faktů a s láskou.

S autorem knižní novinky Edice N Aleksanderem Kaczorowskim si v úterý 16. dubna od 19 hodin v Knihovně Václava Havla bude povídat vědecký redaktor Deníku N Petr Koubský nejen o knize, ale také o vztahu Poláků a Čechů, o podobnostech a rozdílech mezi dvěma blízkými, ale občas dramaticky odlišnými sousedními zeměmi.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Film

Hudba

Kultura, Mediální spolupráce

V tomto okamžiku nejčtenější