Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Nastal už čas se zasmát estébákům? Prověří to nový seriál To se vysvětlí, soudruzi!

Jan Cina, Jiří Macháček, Anna Fialová a Leoš Noha v seriálu To se vysvětlí, soudruzi! Foto: Zuzana Panská
Jan Cina, Jiří Macháček, Anna Fialová a Leoš Noha v seriálu To se vysvětlí, soudruzi! Foto: Zuzana Panská

Na obrazovky České televize míří osmidílná „socialistická paranormální detektivka“ To se vysvětlí, soudruzi! Do Husákovy éry se chce vracet bez nostalgie a s humorem. První díl nazvaný Ostře sledované UFO uvede ČT1 v neděli v 20.10 na ČT1.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Po Smyslu pro tumor budou nedělní večery v České televizi patřit návratům do minulosti. A to do minulosti poměrně nedávné, normalizační.

Seriál Volha loni prověřil, zda už české diváctvo dozrálo k tomu, aby se zasmálo samo sobě v období normalizace. Byl ale satiričtější a jaksi jízlivější než komediální To se vysvětlí, soudruzi!, který na obrazovky míří tuto neděli. Dokážeme se na dobu nedávno minulou, na niž řada z nás vzpomíná s trpkostí, podívat s odstupem?

Ve stopách ÚPPP

Nutno předeslat, že v novém seriálu byste normalizační Československo asi nepoznali. Politika sem příliš neproniká, jen dobový pocit zmaru, odrážející se v bídné pracovní morálce a odporu k autoritám.

Ústřední Ústav pro vyšetřování paranormálních jevů skutečně fungoval i v normalizačním Československu, jmenoval se

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Historie

Seriály

Televize

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější