Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Novým hitem akciového trhu jsou léky na hubnutí. Firma Eli Lilly už přeskočila Teslu

Na akciových trzích zaznamenaly farmaceutické společnosti prodávající léky na hubnutí podobné zisky jako technologické firmy. Analytici ale varují, že akcie americké Eli Lilly a dánského Novo Nordisk jsou nadhodnocené a prostor pro jejich další růst je „značně“ omezený.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Již více než rok pohání akciové trhy přesvědčení, že umělá inteligence radikálně zefektivní ekonomiku. Profitují z toho zejména velké technologické firmy. Trochu v jejich stínu stojí akcie dvou farmaceutických firem vyrábějících novou generaci léků na hubnutí.

Akcie americké společnosti Eli Lilly, jejíž lék proti obezitě Zepbound nedávno dostal od amerických regulátorů zelenou, za posledních dvanáct měsíců vzrostly o téměř 130 procent. Dánský Novo Nordisk, který vyrábí přípravek Ozempic a Wegovy s podobným účinkem, si připsal více než 60 procent, ukazuje graf. Obě společnosti se zhodnotily

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Trhy

Zdravotnictví

Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější