Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Divadelní legendy se vracejí, užijte si Libuši Šafránkovou na jevišti Činoherního klubu nebo Karla Rodena z Baskervillu

Archivní lahůdka z Dramoxu Tři v tom. Foto: Činoherní klub
Archivní lahůdka z Dramoxu Tři v tom. Foto: Činoherní klub

Během první pandemie covidu před čtyřmi lety se zrodil i jeden pozitivní důsledek tehdejšího zavření českých kulturních institucí, online platforma Dramox. Ta teď svou nabídku rozšiřuje o archivní lahůdky ze zlaté éry českých divadel.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Událost týdne

Dramox vznikl 20. října 2020 s cílem nabízet svým předplatitelům to nejlepší z českých divadelních scén. Aktuálně jsou tu už dostupná divadelní představení i ze zahraničí, konkrétně ze Slovenska, Polska, Ukrajiny, Anglie či Austrálie a USA.

Inscenace, které jsou k vidění na Dramoxu, nejsou k vidění nikde jinde, krom tedy samotných divadel, do nichž je ale leckdy těžké získat lístky.

To je případ třeba Dejvického divadla, jež je na Dramoxu také zastoupené, konkrétně osmi výjimečnými inscenacemi Kakadu, Bratři Karamazovi, Zimní pohádka, Teremin, Šťovík, pečené brambory, Černá díra, Dabing Street a Příběhy obyčejného šílenství. To je inscenace Petra Zelenky, která v roce 2001 získala Cenu Alfréda Radoka jako hra roku.

V reálném divadle byla téměř nedostupná i inscenace, v níž je k vidění Karel Roden v roli

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

live!

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější