Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Od hoblíku až k Babišovi. Jak se truhlář, který napsal deset mailů v životě, stal hvězdou boje proti manželství pro všechny

Miroslav Novák ve Sněmovně. Foto: Prokop Vodrážka, Deník N
Miroslav Novák ve Sněmovně. Foto: Prokop Vodrážka, Deník N

Truhlář Miroslav Novák ze středočeské vesnice se během půl roku stal jedním z nejznámějších bojovníků proti zrovnoprávnění stejnopohlavních párů. Díky shodě náhod, podpoře církve a ultrakonzervativních organizací se dostal nejen k pražskému arcibiskupovi Janu Graubnerovi, ale tento týden i k Andreji Babišovi. Jeho příběh Deník N sleduje od začátku.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Já v tom neumím chodit. Jsem obyčejný kluk, táta od rodiny z vesnice,“ vyprávěl Deníku N loni v říjnu Miroslav Novák. Muž s typickým jágrovským účesem v kostkované košili, který se podle svých slov rozhodl postavit velkým korporacím.

Truhláře ze středních Čech běžný občan nezná, přesto se stal jednou z hlavních postav boje proti manželství stejnopohlavních párů. Pomyslnou kapkou se pro něj podle jeho slov stal

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

LGBTQ

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější