Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vdova přebírá štafetu po Alexeji Navalném a slibuje ukázat tváře vrahů

Julija vítá svého manžela Alexeje Navalného po jednom z návratů z vězení. Rok 2013. Foto: Jevgenij Feldman, CC BY-SA 3.0
Julija vítá svého manžela Alexeje Navalného po jednom z návratů z vězení. Rok 2013. Foto: Jevgenij Feldman, CC BY-SA 3.0

Julija Navalnaja vstoupila do politiky jako samostatná figura. Doposud se objevovala po boku svého slavného manžela. Ten ale v pátek zemřel v ruské věznici. Vdova od té chvíle už podruhé oslovila Rusy a tentokrát je přímo vyzvala ke svržení Putinova režimu. Z první dámy ruské opozice se chce změnit v její lídryni. Rozebíráme, proč se jí to nemusí povést.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tým Alexeje Navalného se okamžitě po jeho smrti zaměřil na dvě věci: vyšetření okolností podle jeho mínění jednoznačné vraždy opozičního předáka a nalezení člověka, který by zaujal jeho místo na ruské opoziční scéně. Volba, zdá se, zatím padla na vdovu Juliji Navalnou.

Alespoň o tom svědčí dnešní

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Alexej Navalnyj

Rusko

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější