Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Přežití Ukrajiny: Tři scénáře vývoje války v roce 2024

V polovině minulého roku se Kyjev víceméně přestal spoléhat na to, že mu Západ dodá to, co potřebuje k vedení války. Foto: Profimedia
V polovině minulého roku se Kyjev víceméně přestal spoléhat na to, že mu Západ dodá to, co potřebuje k vedení války. Foto: Profimedia

Komentář Gustava Gressela: Rusko ve válce proti Ukrajině získalo převahu. Západ má ale pořád ještě možnost zasáhnout – stále ještě může situaci zvrátit. Pro Evropany to znamená zejména přestat žvanit a plnit sliby.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Vloni jsem nastínil, jak by se válka Ruska proti Ukrajině mohla vyvíjet v průběhu roku 2023. Od té doby se naplnila spíš ta negativnější očekávání. V uplynulém roce nedokázal Kyjev zvrátit řadu ruských územních zisků a v zimě Moskva znovu získala strategickou iniciativu.

Na konci roku

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

Ukrajina

Komentáře, Kontext N

V tomto okamžiku nejčtenější