Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Dva Číňané se utopili po dramatické honičce s tchajwanskou pobřežní stráží. Peking reakcí překvapil

Foto: Tchajwanská pobřežní stráž (záběr z videozáznamu)
Foto: Tchajwanská pobřežní stráž (záběr z videozáznamu)

Čínská rybářská loď se převrátila na útěku před plavidlem tchajwanské pobřežní stráže, které ji zahánělo od tchajwanského souostroví Ťin-men, a dva Číňané ze čtyřčlenné posádky utonuli. Na čínském internetu se soptí – o to pozoruhodnější je reakce Pekingu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Oznámení na webu tchajwanské pobřežní stráže jde přímo k věci:

„Plavidlo CP-1051 plnilo svou klíčovou povinnost bránit přeshraničním operacím (…) a zaznamenalo (čínskou) motorovou loď, která překročila (tchajwansko-čínskou) hranici. Během vymáhacího procesu se loď nešťastnou náhodou převrátila a její čtyřčlenná posádka spadla do moře; okamžitě byla zahájena pátrací a záchranná operace. Dva členy posádky pobřežní stráž zachránila; druzí dva byli v bezvědomí převezeni do nemocnice, ale léčba už nepomohla.“

Na dostřel od Číny

Pronikání čínských rybářských lodí do tchajwanských vod je sice

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Čína

Tchaj-wan

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější