Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Tváře Ameriky 2024: Padesátka obyčejných lidí vypráví, jak se jim žije v Americe, koho budou volit a proč

Do prezidentských voleb v USA zbývá 254 dní. Rozhodnou je obyčejní lidé, kteří v nich budou volit. Právě těch se v seriálu Tváře Ameriky ptáme, odkud do USA přišli, jak se jim tu žije, co si myslí a komu dají ve volbách svůj hlas. Seriál Tváře Ameriky 2024.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Pokaždé, když někomu z Evropy řeknu, co dělám, dostanu jednu a tu samou otázku: Prosím tě, co se to tam v té Americe děje? To už se všichni zbláznili?

A pokaždé nevím, jak stručně, ale zároveň dobře odpovědět. Během pár vteřin totiž musím vyhodnotit, kdo se ptá, jaký má politický názor a jak podrobně Ameriku a zdejší dění zná. Jestli jen má základní míru (ne)pochopení typu „oni jsou tam

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Americké volby

Tváře Ameriky

USA

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější