Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Lidé je nosí i při řízení. Co o virtuálních brýlích od Applu říkají první majitelé

Lidé s Apple Vision Pro na veřejnosti. Zdroj: Twitter, Threads
Lidé s Apple Vision Pro na veřejnosti. Zdroj: Twitter, Threads

Dlouho očekávané brýle firmy Apple jsou po měsících od jejich představení v prodeji. Internet zaplavují uživatelské recenze i videa lidí, kteří se s nimi procházejí po ulici.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Apple druhého února oficiálně spustil prodej headsetu za 3,5 tisíce dolarů, tedy brýlí, které „rozšiřují“ realitu o virtuální prvky. Od té doby si ho koupilo 200 tisíc lidí. Kromě nich přišli s prvními recenzemi i profesionální blogeři. Na základě některých videí by se mohlo zdát, že lidi s Vision Pro na hlavě budeme od nynějška vídat běžně.

Než se dostaneme k tomu, zda je to reálné, nejprve stručné shrnutí prvních recenzí. První generace zařízení Vision Pro neumožňuje dělat nic zásadního, co by se nedalo i pomocí počítačů nebo mobilů. Je zejména pro ty, co si mohou dovolit utratit spoustu peněz. Inovacemi a zpracováním je však zařízení natolik dobré, aby lidé uvěřili, že příští generace bude o něco užitečnější a současně levnější.

Lidé s Vision Pro na hlavě baví internet

Casey Neistat, nejznámější videobloger na YouTube, se s novým headsetem například proháněl po New Yorku na svém elektrickém skateboardu.

Další člověk na Instagramu se chytil častého přirovnání Vision Pro k lyžařským brýlím. Vydal se s ním na svah.

Jako by obav o bezpečnost nebylo dost, mnozí lidé sdíleli videa, jak rozšířenou realitu používají také během řízení auta s částečným autopilotem. Na to reagoval i tajemník amerického ministerstva dopravy s tím, že řidiči mají věnovat veškerou pozornost řízení.

Co jim ještě chybí

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Technologie

Věda

V tomto okamžiku nejčtenější