Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Carlsonův rozhovor s Putinem byl obludný, přesto diktátora obnažil

Americký moderátor Tucker Carlson vede v Moskvě rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Foto: kremlin.ru
Americký moderátor Tucker Carlson vede v Moskvě rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Foto: kremlin.ru

Co jsme se dozvěděli z dvouhodinového rozhovoru Tuckera Carlsona s Vladimirem Putinem? Poselství bizarní show shrnuje Ekaterina Kanakova.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Poláci, vy jste fakt blázni! Proč jste ve 13. století polonizovali původně ruské země a navíc jste donutili Hitlera rozpoutat druhou světovou válku? Zbláznili jste se? Mysleli jste si, že se o tom nikdo nedozví? Jenže Vladimir Vladimirovič má všechno zdokumentované! Všechno má v archivech. A teď jsou i dopisy Bohdana Chmelnyckého v rukou Tuckera Carlsona. To jste to dopracovali!

Připadá vám to všechno absurdní? Stejně jako mnohým lidem. Putin to ale ve dvouhodinovém rozhovoru s Tuckerem Carlsonem prohlašuje s veškerou vážností. Tradičně začal lží, a to ještě ani nedošlo na samotný obsah. Prohlásil, že udělá půlminutový historický exkurz, ale trvalo to nakonec půl hodiny. Americkému novináři s vážnou tváří vyprávěl o Rurikovi, křtu Rusi, Novgorodu i o pohanství. Carlsonovi slouží ke cti, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jak přemýšlí Putinovo Rusko

Rusko

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější