Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Ještě větu, abych vás naštval úplně.“ Rakušan v Mostě hájil Jurečku i Fialu, za Ukrajinu se dočkal bučení

Začátek debaty v Mostě, Rakušan vítá návštěvníky Severky v čepici „Dycky bez cenzury“. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Začátek debaty v Mostě, Rakušan vítá návštěvníky Severky v čepici „Dycky bez cenzury“. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Reportáž: Ministr vnitra a šéf Starostů Vít Rakušan opět vyrazil do „jámy lvové“, tedy na diskuzi do regionu s mizivou podporou svého hnutí. Tentokrát zvolil pro své Debaty bez cenzury severočeský Most a proslulou restauraci Severka, kde se opět dočkal výzev k demisi, tvrdé kritiky či pískání a bučení. Trpělivě nicméně vydržel až do konce a dostal i dárek pro své děti.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Restauraci Severka uprostřed mosteckého sídliště proslavil seriál Most! Zřejmě i proto si ji Rakušan a jeho tým vybrali pro třetí ze série ministrových Debat bez cenzury.

Po Karviné, kde Rakušan schytal kritiku mimo jiné i za hovorovou výslovnost názvu „Karviný“, a Sokolově, kde se debata konala v poněkud odlišném prostředí místního „kulturáku“, se Rakušan v čepici v nové růžové barvě Starostů se žlutým nápisem Dycky bez cenzury objevil před půl pátou odpoledne před Severkou.

Ta už byla téměř plná a na Rakušana vevnitř čekali nejen jeho příznivci v čele s jednou ze dvou lídrů kandidátky STAN do europarlamentu Danuší Nerudovou, ale především jeho odpůrci.

U jednoho z dlouhých stolů se sešli regionální politici SPD spolu s příznivci a členy strany PRO Jindřicha Rajchla či nepravomocně odsouzený dezinformátor Jakub Netík. Jen o pár metrů vedle seděli politici STAN z Ústeckého kraje, posléze se objevil i sám hejtman Jan Schiller z hnutí ANO. Jak se ukázalo v průběhu debaty, každý si přijel přihřát svou politickou polívčičku a přiživit se na Rakušanově mediální slávě.

Už v 16.45 organizátoři sál uzavřeli, ostatní zatím dovnitř nesměli, bylo plno. Část lidí v sále musela před barem i tak stát, dohromady šlo o zhruba 160 lidí. Štamgastů tady bylo minimum a drželi se spíše bokem.

Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Mezitím pár lidí obklopovalo Nerudovou a dávalo jí dotazy. „Tady to dnes není o mně, ale o Vítkovi Rakušanovi. Vyzvali mě na Twitteru, abych přijela Rakušana podpořit, tak jsem to udělala,“ popsala pro Deník N bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně.

Rakušan přišel do hlavního sálu krátce před pátou hodinou a nejprve si koupil pivo. Někdo z kolegů mu k baru poslal drobné na zaplacení, sál zatím bzučel očekáváním. Přesně v 17. hodin ministr vnitra přivítal příchozí a vzápětí si sundal růžovou čepici. V sále totiž bylo vedro. Muž u baru podotkl, že je ministr překvapivě vysoký.

„Tady jsem v Mostě, snad neudělám stejnou chybu jako v Karviné,“ vrátil se s důrazem na

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější