Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

V kůži vraha Hojera a vyšetřovatele Markoviče. „Zdravé to rozhodně nebylo.“

Petr Lněnička, představitel Jiřího Markoviče, a Petr Uhlík, který v sérii Metoda Markovič: Hojer hraje sériového vraha Ladislava Hojera. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Petr Lněnička, představitel Jiřího Markoviče, a Petr Uhlík, který v sérii Metoda Markovič: Hojer hraje sériového vraha Ladislava Hojera. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Představitel vyšetřovatele Jiřího Markoviče Petr Lněnička kvůli roli deset kilo přibral. Petr Uhlík pro „svého“ sériového vraha Ladislava Hojera deset kilo zhubl. „Cítil jsem, že ze mě vyzařuje divná energie, tím pádem se i lidé ke mně chovali trošku divně,“ říká. Herci z nového seriálu streamovací platformy Voyo Metoda Markovič: Hojer se v rozhovoru svěřují, jak jim jejich role „lezly“ na mozek i na tělo a jak jim zasáhly do osobních životů.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

V rozhovoru se mimo jiné dočtete:
  • jak si Petr Uhlík málem přivodil poruchu příjmu potravy,
  • jak tělesná proměna u herců ovlivňuje psychiku,
  • proč pro Petra Lněničku nebylo snadné vyskočit z kůže Jiřího Markoviče,
  • jak jim jejich role zasahovaly do života a vztahů s partnerkami,
  • jestli je těžší zahrát zlo, nebo dobro
  • a v čem intenzivní natáčení pomohlo Petrovi Lněničkovi jako tátovi.

Jaké otisky ve vás vaše postavy zanechaly? Obě jsou poměrně extrémní. U vraha Hojera asi není potřeba vysvětlovat proč, ale metoda vyšetřovatele Jiřího Markoviče je v mých očích zase extrémní citová investice. Extrémní zlo a extrémní empatie. Co vám to dalo, vzalo, co to ve vás vyvolalo?

Petr Uhlík: Už je to ze mě pryč. Pro mě to bylo velmi komplikované jak psychicky, tak fyzicky. Kvůli Hojerovi jsem zhubl deset kilo. Dost jsem hladověl, byl to začarovaný kruh.

Měl jsem z celého natáčení ohromnou radost. Hlavně zpočátku jsem zažíval až přívaly štěstí, že to můžu hrát. Ale na konec natáčení jsem se pak těšil, i když to zní trochu divně.

Tu podivnou „hojerovskou“ energii jsem v sobě udržoval už moc dlouho, intenzivně jsem na sebe nechával působit psychiku té postavy. Po třech měsících byl čas z toho vycouvat.

Po posledním natočeném obraze jsem se snažil to pustit, aby to ode mě odešlo. Moje tělo bylo nejen hubenější, vyzáblé, ale jel jsem tři měsíce pořád v takových nacvičených tělesných pózách své postavy. Měl jsem i těžiště jinde než normálně a těžce jsem se té pokřivenosti zbavoval.

Moje žena Andrea třeba přišla domů a našla mě v židli

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Krimi

Rozhovory

Seriály

Televize

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější