Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Už jsme dál nechtěli TV Barrandov sponzorovat, říká šéf firmy, která televizi vypnula elektřinu

Televize Jaromíra Soukupa se domohla obnovení dodávek elektřiny. Foto: TV Barrandov
Televize Jaromíra Soukupa se domohla obnovení dodávek elektřiny. Foto: TV Barrandov

Společnost miliardáře Tomáše Chrenka Barrandov Studio musí podle rozhodnutí soudu připojit televizi Barrandov k elektřině navzdory tomu, že jí Soukup dlouhodobě dluží miliony. Ředitel Chrenkovy firmy Petr Tichý v rozhovoru vysvětluje okolnosti vypnutí dodávek i jednání se Soukupem.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na co se v rozhovoru také ptáme:

  • Jak probíhala jednání s TV Barrandov?
  • Proč nedošlo k dohodě?
  • Jaký bude další postup ze strany Barrandov Studio?

Jak vnímáte rozhodnutí soudu, který vám předběžným opatřením nařídil obnovit dodávku elektřiny do TV Barrandov i přes to, že vám dlouhodobě dluží?

Mohu potvrdit, že do datové schránky byla soudem doručena autoritativně uložená povinnost obnovit dodávky elektrické energie. Soud tedy jednostranně rozhodl ve prospěch – zdůrazňuji dlouhodobého – dlužníka. A my to musíme akceptovat, to se nedá nic dělat. Naše společnost je nucena ty dodávky dlužníkovi obnovit.

Ale musím konstatovat, že zmíněné soudní usnesení bylo vydáno na základě informací a podkladů, které byly podány TV Barrandov jako účelové a jednostranné, bez potřebného kontextu, aniž by nás v této věci kdokoliv kontaktoval. Budeme proto podávat odvolání a předložíme tak soudu pohled Barrandov Studia.

A ten je jaký?

S panem Soukupem se to táhne dlouhodobě, soudíme se s ním od poloviny roku 2022, soud jsme vyhráli a od března 2023 se snažíme domoci našich peněz. Tak nechápu, proč byli z toho odpojení tak překvapeni.

Pan Soukup, respektive TV Barrandov vytváří a nabízí stále nějaké splátkové kalendáře, které ale nesplácí, a pak vytváří další splátkové kalendáře na nesplácený splátkový kalendář. A my už jsme přestali chtít dál sponzorovat televizi Barrandov.

Jednou z variant dohody byl i prodej budovy, proč z toho nakonec sešlo?

Ano. Už před půl rokem padl tento návrh, byla to jedna z možných variant. Není to tak, že my bychom po té budově nějak toužili, ale chápali jsme to tak, že to pomůže panu Soukupovi a TV Barrandov v jeho cash flow a zároveň si tam umoříme naši pohledávku. Přišlo nám to jako jedno ze schůdných řešení, ale pak z toho nakonec sešlo. Přišli totiž s 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jaromír Soukup

Rozhovory

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější