Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Děcka/práce: Proč laskavost rodičů závisí i na penězích a co by nás rozvod skotského ministra měl naučit o práci

Laskavost rodičů nemusí být pouze otázkou vůle, ale i životních podmínek. Foto: Adobe Stock
Laskavost rodičů nemusí být pouze otázkou vůle, ale i životních podmínek. Foto: Adobe Stock

Newsletter Evy Mošpanové Děcka/práce je o rodině a chcete ho číst, když si od té své potřebujete oddechnout. V tomto vydání se podíváme na výzkumy, které ukazují, že rodičovská laskavost je provázaná s penězi. Prozkoumáme také to, co nám rozvod bývalého skotského ministra říká o soukromém životě a práci. A na dvou příbězích, které bohužel oddechové nejsou a týkají se doslova života a smrti, si ukážeme, proč je důležité být v kontaktu (nejen) s rodiči, kteří jsou na děti sami.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Když se v práci dozví, že máte život

Humzu Yousafa zná našinec nejspíš pouze jako skotského premiéra, který ve funkci nahradil Nicolu Sturgeon. A i když vám je skotská politika jinak zcela ukradená, jeden rozhovor tohoto muže by vás zajímat měl. Yousaf ho dal podcastu The Rest Is Politics (Ostatní je politika) a mluví v něm o rozpadu svého manželství.

Rozvod se přihodí celé řadě politiků i jiných lidí. Neobvyklost Yousafova rozhovoru spočívá v

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Děcka/práce

Rodina a vztahy

Rodina, vztahy a zdraví

V tomto okamžiku nejčtenější