Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Balák čelí dalšímu stíhání. Podle policie nechal manželce opravit traktor z hradních peněz

Bývalý šéf Lesní správy Lány Miloš Balák popírá, že by byl obviněn. Jeho advokát však stíhání potvrdil. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Bývalý šéf Lesní správy Lány Miloš Balák popírá, že by byl obviněn. Jeho advokát však stíhání potvrdil. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Středočeská policie podle zjištění Deníku N stíhá někdejšího šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka. Za peníze Pražského hradu totiž podle kriminalistů nechal opravit manželčin traktor. V případu jsou obviněni i další dva lidé. Popisujeme, o co v kauze jde.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Policie Baláka obvinila z porušení povinnosti při správě cizího majetku na konci loňského listopadu. Vyplývá to z policejního usnesení o zahájení stíhání, do kterého Deník N nahlédl.

Balák redakci opakovaně tvrdil, že stíhán není. „Tam není žádná vina, tam se to teprve

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější