Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Budoucnost patří online videotékám, na obrazovky z nich míří podařený seriál Vytoč mého agenta

Vytoč mého agenta. Foto: Prima+
Vytoč mého agenta. Foto: Prima+

České televize lanaří nové televizní diváky. Ty mladší a vzdělanější se snaží nalákat na svých internetových platformách, kde jsou často k vidění zajímavější kousky než na obrazovkách, k nimž zasedá starší publikum. Slyšeli jste o Banánech nebo o Vytoč mého agenta?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

U příležitosti televizní premiéry seriálu Vytoč mého agenta připomínáme únorový text o nových českých seriálech.

Streamovací služba prima+ patřící skupině Prima oslavila tento týden první rok na trhu. Uvádí, že za tu dobu získala přes milion uživatelů, kterým minulý rok nabídla třináct nových seriálů. Mezi nejsledovanějšími pořady vede na celé čáře vlajkový primácký seriál ZOO. K nalezení jsou tu ale naštěstí i mnohem zajímavější kousky.

Konkurenční novácký videoarchiv Voyo existuje už třináct let, na podzim roku 2021 ale prošel redesignem. Loni v listopadu uváděl, že celkem si jej v Česku a na Slovensku předplatilo už 650 tisíc diváků. V prosinci 2021 vznikla i nová podoba veřejnoprávního iVysílání. To je také ze zmíněných služeb jedinou neplacenou.

Všechny české televize se v současné době snaží masivně investovat do svých videoték, to proto, že zejména mladší divácké skupiny se od klasického terestriálního vysílání odvracejí. Není tak náhodné, že ČT, Nova i Prima své videotéky zaměřují zejména na mladší diváky. A rozhodně je tu na co koukat.

Klára Issová jako Klára Issová

Veřejnoprávní iVysílání aktuálně slaví velké úspěchy s protidrogovým seriálem Adikts, Voyo chystá druhou řadu teenagerského seriálu Sex O’Clock a Prima na prima+ po výborné podzimní drogové grotesce Banáni uvádí aktuálně hvězdně obsazený a suverénně natočený seriál

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

live!

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější