Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Polepšit si změnou práce? Část lidí si vůbec nemůže dovolit jít na pracák, říká Jurečkův poradce

České pracovní právo je podle analytika pracovního trhu Tomáše Ervína Dombrovského v zajetí byrokratických tradic, které sahají až do dob Rakouska-Uherska. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
České pracovní právo je podle analytika pracovního trhu Tomáše Ervína Dombrovského v zajetí byrokratických tradic, které sahají až do dob Rakouska-Uherska. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Česko je dlouhodobě zemí s jednou z nejnižších nezaměstnaností v Evropě. To má ale i svá negativa – firmám chybí volní lidé a váznou zakázky. Vláda proto chce pracovní trh rozhýbat a zvažuje například zavést jednodušší propouštění zaměstnanců. Hodlá se inspirovat dánským systémem flexicurity. Ten ale nestojí jen na snadnějších vyhazovech. „Jsem přesvědčený, že flexibilitu potřebujeme řešit na obou stranách. Lidi, kteří dnes dělají špatně placenou a málo perspektivní práci, musíme podpořit v tom, aby pro ně změna zaměstnání nepředstavovala tak velké riziko,“ říká Tomáš Ervín Dombrovský, člen poradního týmu ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) a analytik firmy Alma Career. Ta provozuje pracovní weby Jobs.cz a Práce.cz.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na co se v rozhovoru ptáme:

  • Proč jsou Češi stále v zajetí levné práce a ani při nízké nezaměstnanosti se jim nedaří zaměstnavatele tlačit do zvyšování mezd?
  • V čem spočívá inspirace dánským pracovním modelem flexicurity?
  • Co jsou hlavní potíže českého pracovního trhu?
  • Jak velkou výzvou je digitalizace, která podobu práce podstatně proměňuje?
  • Jsou stále atraktivní rekvalifikace do IT?
  • Co by se mělo změnit v zaměstnávání cizinců?

Vládní politici a ekonomové říkají, že česká nízká nezaměstnanost je problém. Jak tomu má rozumět obyčejný člověk, kterému připadá, že nízká nezaměstnanost znamená spíše pozitivní zprávu?

Nízká nezaměstnanost sama o sobě problém není. Problémem je, že tu máme dlouhodobě poměrně vysoký počet neobsazených pozic. Firmy se snaží nabírat, ale nedaří se jim nacházet kvalifikované lidi. Nejsou tak schopné rozšiřovat své kapacity v oblastech, které jsou pro ně zajímavé a kde mají potenciál dalšího růstu.

Je to dáno kombinací několika faktorů. Zejména tím, že vzhledem ke struktuře kvalifikací máme velmi nízké hodinové náklady práce – za rok 2022 byly zhruba 17 eur (424 korun) včetně zdanění. To je o třetinu až polovinu méně než v Itálii nebo ve Španělsku. To jsou přitom země, které jsou s námi srovnatelné v HDP na obyvatele v paritě kupní síly (při zohlednění cenových rozdílů v různých zemích, pozn. red.).

Zaměstnávání se u nás extrémně vyplácí. To je ten důvod, proč se tu stále nabírá, i když poslední rok a půl procházíme docela špatnou ekonomickou situací.

Dá se to srovnat s komunismem, kdy tu panovala umělá přezaměstnanost?

Nejde o umělou přezaměstnanost. My lidi na těch pozicích potřebujeme…

…protože jsou levní.

Přesně tak. Navíc pořád platí, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Pracovní trh

Vláda Petra Fialy

Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější