Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Když tohle budeme dělat všichni, brzy to tu převezme Babiš.“ Proč Fialovi končí poklidné vládnutí

Ilustrace: Petr Polák
Ilustrace: Petr Polák

Analýza: Střet ohledně Dvořákova „pana euro“ je zažehnán. Poprvé v tomto volebním období se však koaliční strany vůči sobě začaly veřejně výrazněji vymezovat, což nakonec vyústilo ve čtyřhodinové jednání za zavřenými dveřmi. Celá krátká kauza, kterou spustili Starostové a jejich ministr pro evropské záležitosti, má ale z pohledu vládní spolupráce hlubší význam.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Jestli se Fialova koalice v prvních dvou letech vládnutí něčím vyznačovala, byla to vnitřní soudržnost. Dobré osobní vazby budované léty spolupráce v opozici, chemie mezi lídry a bezpochyby i absence mocenské alternativy zapříčinily, že Fiala, Rakušan a spol. fungovali na české poměry jako sehraný tým.

To zřejmě končí.

Prvním

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Analýza

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější