Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Školy dostávají i duplicitní přihlášky, vyřešit to musí rodiče. „Díky elektronizaci je větší pořádek,“ hájí systém Bek

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) na tiskové konferenci se šéfem Cermatu Miroslavem Krejčím. Foto: Michaela Říhová, ČTK
Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) na tiskové konferenci se šéfem Cermatu Miroslavem Krejčím. Foto: Michaela Říhová, ČTK

Ministerstvo školství čelí necelý týden po spuštění elektronického systému pro podávání přihlášek na střední školy stížnostem některých ředitelů. Systém nyní uchazeče nechá podat více přihlášek na jednu školu. Část duplicitních přihlášek budou muset odstranit rodiče. Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) systém hájí.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ředitelé středních škol upozorňují zejména právě na problémy spojené s duplicitními přihláškami.

Digitální přihlašovací systém (DiPSy) umožňuje jednotlivým uchazečům podat více přihlášek na tutéž školu, nemá však dopracovanou funkci, která by přihlášeným žákům či jejich rodičům umožnila duplicitní přihlášku odebrat. Deníku N to potvrdil ředitel Cermatu Miroslav Krejčí, který za vývoj DiPSy zodpovídá.

Podle něj budou uchazeči v následujících dnech muset

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Školství

Státní správa

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější