Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Ministerstvo pracuje na zrušení střídavé a výlučné péče o děti. Má to zmírnit rozvodové hádky

Soud rozhodne, jak budou rodiče o dítě pečovat, aniž by to konkrétně pojmenovával. Ilustrační foto: Foter.com
Soud rozhodne, jak budou rodiče o dítě pečovat, aniž by to konkrétně pojmenovával. Ilustrační foto: Foter.com

Ministerstvo spravedlnosti chystá změny v porozvodové péči o děti. Aktuálně pracuje na návrhu, který ruší střídavou, výlučnou a společnou péči rodičů. Od úpravy si slibuje, že ubude hádek a tahanic mezi rozvádějícími se rodiči. O nastavení péče mezi partnery bude i nadále rozhodovat soud.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Návrh na zjednodušení a urychlení rozvodů v aktuální novele občanského zákoníku poslalo ministerstvo spravedlnosti do připomínkového řízení na Úřadu vlády již vloni. Nyní legislativu přepisuje a chce do ní přidat změny, se kterými poslanci nepočítají a které mohou přijetí nových rozvodových pravidel zkomplikovat.

V původní verzi ministerstvo nepočítalo se zrušením střídavé, výlučné a společné péče. Tento nápad se objevil v připomínkách od občanů a neziskových organizací – konkrétně od organizace Cochem, která pomáhá rodičům a jejich dětem s rozvodovým řízením. Ministerstvo to zaujalo tak, že se na poslední chvíli rozhodlo myšlenku do novely začlenit.

„Ministerstvo spravedlnosti připravuje záměr zrušit

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Sněmovna

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější