Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Když je vtip nevhodný a dotek nevyžádaný. Organizace testuje osvětovou pomůcku pro univerzity

Ředitelka Genderového informačního centra Nora Eva Lukešová. Foto: Marie Dámková, Deník N
Ředitelka Genderového informačního centra Nora Eva Lukešová. Foto: Marie Dámková, Deník N

Téměř dvě třetiny studentů a zaměstnanců vysokých škol se podle mezinárodního výzkumu setkaly s genderově podmíněným násilím. I proto brněnská nezisková organizace Genderové informační centrum Nora připravila videa a testy, které mají akademiky o této problematice informovat.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Organizace nástroj v současnosti testuje na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a v Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského Akademie věd.

Jeho součástí jsou online testy a deset přibližně tříminutových videí. „V nich se snažíme co nejvěrněji odrážet akademické pracovní prostředí. Cílem je, aby lidé dokázali nevhodné chování identifikovat. A zároveň aby sami věděli, jak se zachovat, když jsou jeho svědkem či obětí,“ říká ředitelka organizace Eva Lukešová.

Podle ní jsou velké rezervy v

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Sexuální násilí a obtěžování

Školství

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější