Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Na systému přihlášek na střední školy pracoval i syn ředitele Cermatu, podle otce zadarmo

Ředitel Cermatu Miroslav Krejčí. Foto: Kateřina Andělová, Deník N
Ředitel Cermatu Miroslav Krejčí. Foto: Kateřina Andělová, Deník N

Elektronický systém přihlášek na střední školy a víceletá gymnázia by měl být se zpožděním funkční od pátečního večera. Cermat totiž těsně před spuštěním 1. února v systému našel chybu. Organizace spadající pod ministerstvo školství si celý systém připravovala sama. Ředitel Cermatu Miroslav Krejčí Deníku N přiznal, že na systému pracoval i jeho nezletilý syn.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Digitální přihlašovací systém chtěl Cermat spustit v noci ze středy na čtvrtek. Od 1. února totiž rodiče mohou začít přihlašovat své děti na střední školy a víceletá gymnázia. Zatím ovšem mohou zvolit pouze formu papírové přihlášky, Cermat totiž systém DiPSy vůbec nespustil. Na poslední chvíli, ve středu, v něm objevil chybu. Do systému se nenahrávaly přílohy.

Podle ředitele Miroslava Krejčího už je chyba opravená, nyní ale programátoři dělají ještě nové testy systému. Cermat přitom celý systém vyvíjel sám a dokončil ho až v pondělí, tedy tři dny před plánovaným spuštěním.

V závěru se přitom na práci na systému podílel s Krejčím i jeho syn, který studuje na Střední škole

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Přijímací zkoušky na střední školy

Školství

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější