Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Systém jsme doprogramovali až v pondělí, řekl Krejčí. A přiznal další problém. Školy zatím neuvidí přílohy k přihláškám

Ředitel Cermatu Miroslav Krejčí. Foto: Kateřina Andělová, Deník N
Ředitel Cermatu Miroslav Krejčí. Foto: Kateřina Andělová, Deník N

Ředitel Cermatu Miroslav Krejčí tvrdí, že v pátek by se zpožděním měl začít fungovat nový elektronický přihlašovací systém na střední školy a víceletá gymnázia. Deníku N ale přiznal, že ředitelé v něm ze začátku neuvidí vše, co vidět mají. Tato část systému se totiž bude teprve dodělávat, a to i přesto, že už v noci na čtvrtek měl být systém spuštěný naostro. Testy se navíc dělaly až na poslední chvíli.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Pustíme to snad tak, aby to už zítra večer běželo,“ slíbil Krejčí ve čtvrtek večer. Systém na elektronické podávání přihlášek přitom měl fungovat už od prvního února. Poslední testování v něm ale ve středu večer, tedy několik hodin před spuštěním, našlo chybu.

Ta se podle Krejčího týká nahrávání příloh. Konkrétně se jedná například o žádosti o prominutí zkoušky z českého jazyka či o test z matematiky v jiném jazyce. Tyto přílohy, stejně jako vysvědčení se do systému totiž musí nahrát ručně v podobě skenu nebo fotografie.

„Dalo se na to přijít dříve, ale neměli jsme dostatek času na testování. A to vzhledem k tomu, v jakých pracujeme termínech,“ řekl Krejčí. Deníku N přiznal, že Cermat teprve v pondělí systém dokončil.

„V pondělí jsme doprogramovali

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Přijímací zkoušky na střední školy

Školství

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější