Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Dotazy na Redla Witowski nezodpověděl ani dozorčí radě. Ta chce také vědět, jaké zakázky dostal jeho známý

Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Generální ředitel pražského dopravního podniku Petr Witowski čelil dotazům členů dozorčí rady ohledně setkání s Michalem Redlem. Na tyto otázky konkrétně neodpověděl a opakovaně se odvolával na to, že v kauze Dozimetr vystupuje jako svědek. Dosud tedy veřejně nesdělil, zda se s Redlem před policejní razií setkával. Kromě toho si dozorčí rada vyžádala seznam stavebních zakázek, které od DPP dostávají společnosti Petra Michovského, který má na Witowského vazby.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ve středu kolem třetí v budově pražského dopravního podniku zasedli členové dozorčí rady této městské firmy. Zabývali se tendrem na výstavbu metra D, došlo ale i na možné někdejší kontakty generálního ředitele Petra Witowského se skupinou kolem Michala Redla. Její členové jsou obviněni mimo jiné z toho, že se snažili manipulovat zakázkami v DPP.

Deník N minulý týden upozornil na vyjádření některých členů skupiny, že Redl opakovaně mluvil o tom, že byl s Witowským v kontaktu. Vyšetřovatelům to navíc řekl jeden z čelných představitelů skupiny Pavel Dovhomilja, který s policií spolupracuje.

Právě tyto údajné kontakty mezi ředitelem a Redlem se staly jedním z témat jednání dozorčí rady, podle účastníků téma zvedl primátorův náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti). „Skoro na konci jednání se Zdeněk Hřib Witowského opakovaně ptal, zda

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Síť

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější