Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Politická Pointa N: Starostové proti všem?

Foto: Marie Dámková, Deník N
Foto: Marie Dámková, Deník N

Dva roky fungovala vládní koalice na české poměry nebývale harmonicky. V posledních týdnech se ale mezi koaliční strany začalo mnohem více vkrádat zdravé politické soutěžení. Hlavní roli v tomto příběhu pro sebe urvali Vít Rakušan a jeho Starostové. Ti svou novou strategií ohrožují na politické scéně kdekoho.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Politické dění tohoto týdne okomentoval Jan Tvrdoň.

Rakušan nepotěšil nikoho

Hned v pondělí pokračovala spanilá jízda Víta Rakušana po místech, kde mají Starostové mizerné volební výsledky. Po karvinské pivnici zamířil ministr vnitra do sokolovského kulturáku.

Šlo o druhé zastavení na jeho debatách Bez cenzury, které jsou součástí širšího balíčku změn, s nímž STAN vyrukoval na přelomu loňského a letošního roku.

Méně kompromisů v koalici, jasnější upozorňování na chyby, ostře sledované debaty v regionech, rebranding hnutí. Vlastně to vypadá banálně. Z pohledu poněkud strnulých koaličních vod jde ale

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Pointa N

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější