Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Falešná dědička, podnikavá mileniálka a krásné špionky jsou hrdinkami nové české audioshow

Alena Doláková a Anita Krausová při natáčení audioshow Ženy 2. Foto: Audiotéka
Alena Doláková a Anita Krausová při natáčení audioshow Ženy 2. Foto: Audiotéka

K posluchačům zamířila nová audioshow Ženy 2 z produkce Audiotéky. Vypráví příběhy žen 20. století, které se rozhodly všemožnými prostředky dobýt svět, do kterého měly dříve zavřené dveře, a pohybovaly se na hraně zákona, někdy i za ní.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Falešná princezna. Odhalená ruská špionka, která se stala modelkou, influencerkou a televizní moderátorkou. Dívka, která dokázala newyorskou smetánku obelhat pohádkou, že je zámožnou dědičkou impéria. Ale také herečka, která svůj původ tajila v obavách z rasistických předsudků, zakladatelka nového náboženského směru nebo autorka generačního literárního hoaxu. To jsou jen některé z hrdinek pokračování audioshow Ženy 2 z produkce Audiotéky.

Zatímco v první sérii bylo pojícím prvkem téma ženské sexuality a tělesnosti, devítidílná novinka Ženy 2 se věnuje mystifikátorkám, pábitelkám a podvodnicím, které překonávaly těsné společenské normy silou svého charismatu.

V devíti dílech dostane prostor hned deset žen, které se na své cestě za úspěchem nenechaly svázat pravidly a za dosažení svých cílů neváhaly zaplatit jakoukoliv cenu. Žily na hraně zákona, leckdy dokonce za ní. Nakonec občas přelstily i samy sebe. Nepochybně se však staly zrcadlem okolního světa.

Posluchači audioshow Ženy 2 se dozvědí více o herečce Merle Oberon, která téměř získala Oscara, přitom

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

live!

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější