Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„I maličká chybička dokáže vše zhatit.“ Šéf Cermatu přiznal, že systém k přijímačkám není hotový

"Dalo se na to přijít dříve, ale neměli jsme dostatek času na testování," tvrdí šéf Cermatu Miroslav Krejčí. Foto: Kateřina Andělová, Deník N
„Dalo se na to přijít dříve, ale neměli jsme dostatek času na testování,“ tvrdí šéf Cermatu Miroslav Krejčí. Foto: Kateřina Andělová, Deník N

Od dnešní půlnoci měl fungovat nový elektronický přihlašovací systém pro uchazeče na střední školy. Poslední testování systému ale našlo chybu. Podle šéfa Cermatu Miroslava Krejčího se týká nahrávání příloh. V rozhovoru s Deníkem N také přiznává, že systém není kompletně dokončen.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na co se v rozhovoru ptáme:

  • Proč nefunguje elektronický systém přihlášek na střední školy?
  • Proč se na chybu v systému nepřišlo dříve?
  • Je už opravena?
  • Je celý elektronický systém včetně rozřazování studentů dokončen?
  • Prodlouží se lhůta pro studenty na přihlašování na střední školy?

Přihlásit se na střední školy elektronicky není možné. Co se přesně stalo, že systém nefunguje?

V rámci posledních večerních testů jsme přišli na to, že v systému je chyba, která se týká nahrávání některých příloh, a byť ji programátoři přes noc opravili, byl to nakonec poměrně rozvětvený zásah do systému.

Proto jsem se rozhodl, že ještě

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Rozhovory

Školství

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější