Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pozor nejen na žraloky! Začíná Policie Hvar, seriál česko-slovenské vzájemnosti

Alžběta Ferencová a Jakub Štáfek v seriálu Policie Hvar. Foto: Nova
Alžběta Ferencová a Jakub Štáfek v seriálu Policie Hvar. Foto: Nova

Televize Nova slaví v neděli třicet let vysílání a při té příležitosti startuje na obrazovce její nová vlajková loď, osmidílný seriál Policie Hvar. Odehrává se na prosluněných chorvatských plážích, i když s množstvím česko-slovenských mrtvol, policistů i různorodého personálu. Jsme 31 let po rozdělení Československa zase spolu?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Češi a Slováci společně zachraňují Chorvatsko před nájezdem vraždychtivých českých turistů v novém seriálu Policie Hvar, který startuje v neděli ve 20.20 na Nově.

Lokální policie na české krimi případy zjevně nestačí, a tak se na Hvar v létě přesouvá hned čtyřčlenná česko-slovenská policejní jednotka. Tu doplňuje řada krajanů nejen mezi místními výletníky, ale například i na pódiu místního zábavního podniku, v přístavu či na pitevně.

Ve stopách Vražd v Midsomeru

Množství kriminálních případů spáchaných Čechy a Slováky na Češích a Slovácích, které se v Policii Hvar během léta a osmi seriálových dílů odehrává, činí dojem, že jde o jakousi svéráznou domácí variantu kultovních Vražd v Midsomeru. V nich se na jinak poklidném britském venkově napříč dosud dvaadvaceti sériemi už od roku 1997 odehrálo také absurdní množství zločinů příliš neodpovídající skutečné kriminalitě v místě.

Zdá se, že čeští turisté by se v Chorvatsku od příští sezony neměli mít na pozoru jen před všudypřítomnými žraloky, ale také před prakticky neustálým nebezpečím vražedného řádění.

„Je to samozřejmě seriálová licence, v krimi seriálu musíte mít v každém díle

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Seriály

Slovensko

Televize

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější