Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pointa N: Tekutý hněv v Sokolově. Rakušan trochu ztratil šťávu, přesto si vedl dobře

Ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan v Sokolově. Zdroj: Facebook Víta Rakušana
Ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan v Sokolově. Zdroj: Facebook Víta Rakušana

Prezident v bilančním rozhovoru hned několikrát upozornil na chyby kabinetu Petra Fialy, ministryně obrany Jana Černochová stvrdila dohodu o nákupu 24 bojových letounů F-35 a ministr vnitra Vít Rakušan se vydal do jámy lvové v Sokolově. Tentokrát se s místními nesešel v hospodě jako minulý týden v Karviné, zamířil do místního kulturáku. Ani tak si příliš kultivovanou debatu neužil.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Dnešní dění pro vás vybrali a okomentovali Markéta Boubínová, Jan Wirnitzer a Jan Tvrdoň.

Další Rakušanova štace

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan absolvoval druhou ze série debat nazvané Bez cenzury. V podvečer zavítal do sokolovského kulturáku, kde dvě hodiny odpovídal na často naštvané dotazy z publika.

Před týdnem ho v Karviné čekala pivnice plná naštvaných odpůrců. I dnes na ministra vnitra čekaly desítky odpůrců, kteří na něj od začátku útočili hesly o vlastizradě, cenzuře nebo otázkou, zda je nacista.

„Proč lžete! Sebrali jste jim všechno,“ křičel na Rakušana jeden z kritiků. „Dopustil jste se vlastizrady, nelžete nám,“ řekl ministrovi další s odkazem na migrační a azylový pakt, který ministr za vládu odsouhlasil. „Kdy odejdete?“ ptala se tazatelka s tím, že čekat dva roky na volby vážně nechce.

I druhá zastávka předsedy Starostů tak přinesla velmi vzrušenou debatu, na niž se část lidí šla v zásadě vyřvat a ministrovi nadávat (nutno dodat, že ne všichni). Na to už musel být Rakušan připraven a do jisté míry to tak i působilo.

Ministr totiž stejně jako v Karviné odpovídal bez problémů, oproti vysloveně živelné hospodě, kde vystupoval hodně energicky, ale dnes působil, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Pointa N

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější