Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Kdo chce ustoupit Putinovi, nese spoluzodpovědnost za jeho zločiny. Odpověď Robertu Ficovi

Maďarský premiér Orbán a jeho slovenský kolega Fico, který přijel na návštěvu Budapešti. Foto: Bernadett Szabó, Reuters
Maďarský premiér Orbán a jeho slovenský kolega Fico, který přijel na návštěvu Budapešti. Foto: Bernadett Szabó, Reuters

Politici, kteří odmítají podporu Ukrajiny, ponesou spoluzodpovědnost za zločiny, které Rusko páchá. Ekaterina Kanakova ve svém komentáři reaguje na výroky slovenského premiéra Roberta Fica, který před návštěvou Ukrajiny vyzval k dohodě s Putinem. „Vy chcete, aby všichni byli závislí na Rusku, protože sami se od něj neumíte odtrhnout a podobně jako ruská armáda se přikrýváte civilisty,“ vzkazuje autorka.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Nalijme si čistého vína. Všichni si přejeme mír, aby přestalo ostřelování, aby Ukrajinci přestali umírat. Je tu však jedno „ale“. Je velmi důležité, jakým způsobem bude mír uzavřen.

Mír je teď jako pacient nakažený smrtelnou nemocí zvanou ruský režim. Je důležité ho vyléčit úplně, aby byly všechny výsledky v pořádku, ne aby se jen utlumila bolest a pacient byl propuštěn, protože když zmizí bolest, neznamená to, že zmizela i nemoc. Dříve nebo později o sobě dá zase vědět.

Hlavní není pouze zastavit válku, ale porazit Putinův režim. Je nutné to udělat tak, aby Putin nemohl nic prezentovat jako své vítězství, jinak se systém restartuje a nám nezbude než hádat, kdo je další na řadě.

Ti, kteří chtějí dosáhnout s Putinem kompromisu tím, že mu ponechají okupovaná území, a trvají na zastavení dodávek zbraní na Ukrajinu, jsou buď podplacení, nebo naivní. Ani nevím, co je horší. A pokud prohlašují, že to dělají kvůli tomu, aby netrpěli civilisté na Ukrajině, je to lež. Na lidi a na Ukrajinu zvysoka kašlou, chtějí, aby netrpěl pouze jediný člověk –

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jak přemýšlí Putinovo Rusko

Ruská válka na Ukrajině

Slovensko

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější