Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Černobílý Jiří Lábus vládne Krematoriu, odkazy na Rumburaka nebo Jů ale v novém seriálu moc nefungují

Robin Ferro a Jiří Lábus v seriálu Krematorium. Foto: Jan Lipovský
Robin Ferro a Jiří Lábus v seriálu Krematorium. Foto: Jan Lipovský

Ostravské studio Mír ve čtvrtek zveřejnilo první díl Krematoria. Nový seriál s dávkou černého, i když spíše poněkud strnulého humoru je dostupný na YouTube a také na divadelním kanálu MírPlay. Jeho hlavní hvězdou je Jiří Lábus v roli sebe samého.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Jsem divná. Jenže jak to mám dělat, když přijdu pozdě na rande a po pravdě řeknu, že jsem musela doma pomáhat s mytím mrtvoly?“ ptá se dospívající Nikola v úvodu prvního dílu.

Je z rodiny majitelů soukromého krematoria a krátce poté se dozvídá o smrti svého prastrýce Jiřího Lábuse. Známému českému herci v roli sebe samého poté rodina v krematoriu vystrojí pohřeb – aby ho další ráno objevila ve své kuchyni naprosto živého. A také černobílého.

Po něm se v kuchyni Záhorských začnou zjevovat i další nebožtíci. Dcera Nikola mezitím řeší vztahové problémy s přítelem Karlem a Jiří Lábus vzpomíná na svou hereckou kariéru.

A to je vlastně všechno. Po zhlédnutí prvního dílu seriál působí poněkud

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

live!

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější