Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Co je ještě větší problém než to, že jsme nepřijali Istanbulskou úmluvu

Senát, místo, kde se svět zastavil. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Senát, místo, kde se svět zastavil. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Komentář Evy Mošpanové: To, že Senát ve středu večer definitivně pohřbil přijetí úmluvy proti násilí na ženách, je smutná zpráva. Dá se dlouze rozebírat proč, když se ale přeneseme dál, vyvstane ještě jedno smutnější sdělení. A tím je podoba veřejné debaty o důležitých problémech, která zahrnuje popírání faktů i měnícího se světa.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

V Senátu se ve středu večer odehrála zvláštní debata. Desítky jejích účastníků by nejspíš odpřisáhly, že se hovořilo o ratifikaci mezinárodního dokumentu. Ve skutečnosti ale mnozí z diskutujících podávali spíš zprávu o svém vidění měnícího se světa. Že to nebylo vždy příjemné poslouchání, je v zásadě vcelku jedno. Takové hodnocení se odvozuje výhradně od vkusu posluchače.

Mnohem větším problémem je, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Istanbulská úmluva

Názor

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější