Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Soud s Cimickým vyslechne další svědky. „Právem očekávaly pomoc, ne sexuální útok,“ píše žalobkyně o obětech

Jan Cimický se svým obhájcem Miroslavem Kučerkou u soudu. Foto: Ludmila Blažková, Deník N
Jan Cimický se svým obhájcem Miroslavem Kučerkou u soudu. Foto: Ludmila Blažková, Deník N

Obvodní soud v Praze 8 bude ve čtvrtek pokračovat v projednávání případu psychiatra Jana Cimického. Ten je obžalován z 35 případů vydírání a čtyř znásilnění. Státní zástupkyně Martina Adámková v obžalobě podrobně rozebrala skutky, kterých se měl psychiatr dopustit, i znalecké hodnocení jeho osobnosti.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

První případ se podle obžaloby odehrál už v roce 1979 v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích, kam záchranka převezla šestnáctiletou dívku po neúspěšném pokusu o sebevraždu. Hned po vyřízení administrativních záležitostí si ji psychiatr měl pozvat k sobě do kanceláře, kde ji měl osahávat na prsou i v rozkroku.

Dívka se vymluvila, že potřebuje na toaletu, kam ji Cimický doprovodil. Po návratu do kanceláře ji podle obžaloby povalil na postel, stáhl si kalhoty, vytáhl penis a zkoušel vysvléct i dívku. Ta ho nakonec přemluvila, že to „nechají na jindy“, a příště přišla i v doprovodu své rodiny. Psychiatr reagoval, aby už nechodila.

Nezletilou, která se předtím pokusila o sebevraždu, vedlo psychiatrovo chování k tomu, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Sexuální násilí a obtěžování

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější