Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Češi spouští sbírku na sanitky pro ukrajinské zdravotníky. Projekt poblíž fronty podpořil i Kocáb

Sanitky pro Ukrajinu. Foto: Tomáš Benedikovič, Denník N
Sanitky pro Ukrajinu. Foto: Tomáš Benedikovič, Denník N

Michael Kocáb spolu s mladou ukrajinskou klavíristkou Anastasijí Ščerbakovou zahráli v rozbombardovaném Izjumu. Symbolicky tím spustili sbírku, v níž mohou Češi přispívat na sanitky pro ukrajinské zdravotníky na frontě.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Východoukrajinský Izjum nechvalně proslavili Rusové svými zvěrstvy. Když ve městě na začátku roku 2022 rozstříleli panelový dům plný lidi, zemřelo zde na šedesát civilistů.

Ve středu sem medikům přivezli dobrovolníci ze Slovenska díky sbírce několik sanitek a také terénních vozů, které budou jako sanitky vybavené a využívané. Jeden z nich přivezl i český hudebník Michael Kocáb, který spolu s ukrajinskou klavíristkou zahrál v rozvalinách města známou skladbu Sebastian.

Symbolicky tak podpořil podobnou sbírku, kterou nyní dobrovolníci rozjíždí po slovenském vzoru i v Česku.

„Je dobře, že taková sbírka existuje. Rozhodně ji podporuju,“ řekl k tomu Deníku N Kocáb. „Každý by měl udělat něco málo, co pomůže tomuto hrdinnému národu zvítězit. Jde o obranu všeho, na čem by nám mělo záležet,“ dodal.

Za slovenskou sbírkou na podporu napadené země stojí

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ruská válka na Ukrajině

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější