Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Martin Sellner. Rakouský extremista, který vyvolal v Německu politickou bouři

Jednou z hlavních Sellnerových myšlenek je, že abyste mohli něco udělat, musíte zařídit, aby se to dalo vyslovit. Foto: ČTK
Jednou z hlavních Sellnerových myšlenek je, že abyste mohli něco udělat, musíte zařídit, aby se to dalo vyslovit. Foto: ČTK

Tajné schůzky krajně pravicového ideologa s politiky a mecenáši Alternativy pro Německo vyvolaly pobouření. Rozruch kolem svého jména využil Sellner rovněž k propagaci svých děl, včetně knihy Remigrace – návrh.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

V Německu s jeho těžkým dědictvím hrůz nacistické minulosti panoval po celá desetiletí politický konsenzus, že extremistické pravicové ideologie už nikdy nebudou natolik populární, aby uspěly u voleb.

To ale události z předminulého týdne zpochybnily.

Setkání

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Německo

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější