Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Z malé kamery byl Karlos znechucený, vypráví režisér Michal Samir o natáčení s Karlosem Vémolou

Michal Samir, režisér filmu Karlos. Foto: Timon Láska
Michal Samir, režisér filmu Karlos. Foto: Timon Láska

Životy Ivety a Karlose nemusíme dávat daleko od sebe. Kdybych se měl v jejich světě pohybovat, semlelo by mě to, říká Michal Samir, režisér dokumentu o Karlosu Vémolovi a také série o Ivetě Bartošové, která se letos vrátí se třetí závěrečnou řadou.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Do českých kin vstupuje dokumentární snímek Karlos. Film režisérů Michala Samira a Šimona Šafránka mapuje kariéru nejslavnějšího českého MMA zápasníka Karlose „Terminátora“ Vémoly. Režisér Samir popisuje, že nebylo jeho cílem ukázat jinou stránku Vémolovy osobnosti, než kterou známe z médií.

Zároveň se nebojí hledat paralely mezi životem zápasníka a zpěvačky Ivety Bartošové, o níž nedávno natočil dvě řady televizní minisérie Iveta. „Nemusíme jejich životy dávat daleko od sebe, jsou talentovaní a odehrávají se ve světle bulvárních reflektorů. Karlos disponuje nadhledem, ten mohl Ivetě chybět,“ říká Samir v rozhovoru pro Deník N.

V rozhovoru se dočtete:

  • Jak se v Londýně poznalo, že je Karlos z Česka
  • Co z Karlose chtěl Samir v dokumentu zachytit
  • Jaká je výhoda Karlose proti Ivetě
  • Jak vybíral, které Karlosovy kauzy do filmu zařadí
  • A jak vnímá Karlosovo přátelství s Ivem Rittigem.

Jaké jsou vaše pocity ze slavnostní premiéry?

Premiéra se povedla až překvapivě dobře. Ten dokument byl složitý na dokončení, bylo tam takových tlaků ze všech stran… Karlos sám film před premiérou neviděl, bál jsem se, že na konci toho promítání řekne: „Hele, ale tohle je blbej film, tohle nejsem já.“

K tomuto scénáři ale nedošlo…

Karlos vylezl ze sálu a první, co mi řekl, bylo:

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Bojové sporty

Dokument

Film

Rozhovory

Kultura, Sport

V tomto okamžiku nejčtenější