Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Trump jí nemůže přijít na jméno. Kdo je Nikki Haley, poslední republikánka, která ho může zastavit

Nikki Haley. Foto: Gage Skidmore, Flikcr CC BY-SA 2.0 DEED
Nikki Haley. Foto: Gage Skidmore, Flikcr CC BY-SA 2.0 DEED

Po odstoupení Rona DeSantise se republikánské primárky změnily na duel dvou kandidátů. Šance, že Nikki Haley Donalda Trumpa nakonec porazí, je mizivá. „Pro ty, kdo chtějí zpátky starou Republikánskou stranu, nabízí Haley velmi atraktivní kandidaturu. Ale takových republikánů není dost,“ komentoval to v BBC analytik Gunner Ramer.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Nikki Haley se z letošních republikánských primárek už dlouho snažila udělat duel dvou kandidátů: jí samotné a exprezidenta Donalda Trumpa.

Říkala to dokonce i po volbách v Iowě, kde minulý týden skončila až třetí.

Trumpovy útoky

V neděli se jí to splnilo. Guvernér Floridy Ron DeSantis oznámil, že končí v kampani a podporuje Trumpa. Bývalého prezidenta v republikánských primárkách může porazit už jen Nikki Haley, která

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Americké volby

Donald Trump

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější