Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Aristokratka ve varu, další česká komedie roku, kterou (ne)chcete vidět

Tatiana Dyková ve filmu Aristokratka ve varu. Foto: Falcon
Tatiana Dyková ve filmu Aristokratka ve varu. Foto: Falcon

Čerstvá čísla Unie filmových distributorů napovídají, že tu máme nový domácí filmový hit. Aristokratka ve varu, novinka z minulého týdne, která je pokračováním adaptace bestsellerové série Evžena Bočka, se stala nejnavštěvovanějším filmem víkendu, celkem ji od čtvrtka vidělo 85 tisíc diváků. Pokud máme dostat to, co si zasloužíme, je to film jako stvořený pro současné Česko.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Evžen Boček se během premiéry nového filmového počinu podle jeho díla trochu ošíval. „Do Prahy jsem nepřijel s žádným očekáváním, nic nečekám, nějak to prostě proběhne,“ řekl minulé úterý divákům během slavnostní premiéry kastelán z moravských Milotic.

Ten se proslavil právě humoristickou sérií o americké rodině, která zdědí fiktivní český zámek Kostka a po svém na něm začne hospodařit. Dosud vyšlo šest dílů, poslední z nich nazvaný Aristokratka pod palbou lásky v roce 2022.

První román Poslední aristokratka vydaný v roce 2012 se zfilmování dočkal o sedm let později. Poslední aristokratku tehdy vidělo v kinech přes půl milionu diváků, pokračování Aristokratka ve varu má tak šanci oslovit už jen návazností na první film a také oblibou Bočkovy bestsellerové série statisíce diváků.

Mozek netřeba

Aristokratku ve varu stejně jako čtyři roky starý první díl režíroval Jiří Vejdělek, matador domácí komediální tvorby, do níž se zapsal s filmy jako Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení či Muži v naději. Je to osvědčený a zkušený, řemeslně zdatný režisér, ač má ve své tvorbě sklony k

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Film

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější