Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Audit našel tři významná pochybení na teologické fakultě. Rektorka vyzvala ke smíru s Petráčkem

Církevní historik a kněz Tomáš Petráček podal na konci loňského roku žalobu na neplatnost své výpovědi. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Církevní historik a kněz Tomáš Petráček podal na konci loňského roku žalobu na neplatnost své výpovědi. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Audit Univerzity Karlovy našel několik pochybení ve fungování katolické teologické fakulty. Jedno se týká i jejích personálních kroků. Rektorka Milena Králíčková vyzvala vedení fakulty ke smíru s historikem Tomášem Petráčkem, který byl loni propuštěn.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

O výsledcích auditu rektorka informovala na dnešním jednání celouniverzitního akademického senátu. Králíčková řekla, že audit našel několik drobných a tři významná pochybení. Jedním z nich jsou podle ní personální kroky.

„Audit potvrdil pochybnosti, které

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější