Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Podmínka za znásilňování dítěte není spravedlivá, říká expert. Toto jsou možnosti, jak verdikt zvrátit

Ilustrační foto. Zdroj: Adobe Stock
Ilustrační foto. Zdroj: Adobe Stock

Krajský soud v Brně čelí kritice za uložení tříleté podmínky muži, který opakovaně znásilňoval svoji nevlastní dceru, jejich pohlavní styk si natočil a poté dívku nutil k sexu s četností až pětkrát týdně pod pohrůžkou, že intimní fotografie a video zveřejní. Soud rozhodoval už jako odvolací instance, možnosti na zvrácení jeho verdiktu jsou tak značně omezené. Popisujeme, kdo, čím a za jakých podmínek se o to může pokusit.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Pravomocný rozsudek je obecně možné případně zvrátit jen mimořádnými opravnými prostředky, jako jsou dovolání, obnova řízení nebo stížnost pro porušení zákona. Martin Richter z Katedry trestního práva Právnické fakulty UK vysvětluje, že v tomto případě připadá v úvahu pouze

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Justice

Sexuální násilí a obtěžování

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější