Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Lidovci se střetnou o mimořádný sjezd. Kauza Jurečkova večírku nekončí

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka má ve vlastní straně problém. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka má ve vlastní straně problém. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Kauza vánočního večírku na ministerstvu práce a sociálních věcí pro KDU-ČSL nekončí. Předsednictvo strany rozhodlo o svolání celostátní konference, která se bude zabývat postupem ministra a stranického šéfa Mariana Jurečky.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Celostátní konference strany přitom může posunout termín sjezdu. Ten si lidovci loni na podzim naplánovali na letošní říjen, ale část strany chce termín uspíšit kvůli aféře ministra práce a sociálních věcí a stranického šéfa Mariana Jurečky, který mlžil o vánočním večírku svého úřadu a své účasti na něm. Party se konala v den tragédie na filozofické fakultě, kde vrah zastřelil 14 lidí.

„Celostátní konference se sejde. My máme schválené usnesení o termínu konání sjezdu na podzim a jediné, co to případně může změnit, je

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Sjezd KDU-ČSL

Sněmovna

Útok na Filozofické fakultě UK

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější