Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Rakušan svým videem rozladil koaliční partnery. „Nebyl to útok na pana premiéra,“ tvrdí šéf STAN

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan ve videu vyzval k odmítání „zbytečných kompromisů“. Foto: X Víta Rakušana
Předseda hnutí STAN Vít Rakušan ve videu vyzval k odmítání „zbytečných kompromisů“. Foto: X Víta Rakušana

Koaliční strany kritizují předsedu STAN Víta Rakušana za video, v němž mluví o nutnosti přestat se „zbytečnými kompromisy“. Ministr vnitra se hájí, že nešlo o útok na předsedu vlády, ale o projev sebereflexe.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Už žádné politické taktizování,“ říká ministr vnitra ve videu, které je součástí rozsáhlejších marketingových změn druhého nejsilnějšího vládního subjektu.

Video, které vicepremiér publikoval na sociálních sítích, ale strhlo zatím největší pozornost. Nejen kvůli opakovaným zmínkám u nutnosti přestat dělat špatné kompromisy, ale i kvůli tomu, že v něm mluví i o premiérovi Petru Fialovi (ODS).

„Lidi na nás koukají a vůbec nerozumí tomu, co děláme,“ prohlašuje Rakušan ve videu s tím, že je nejvyšší čas věci změnit a že to řekne také předsedovi vlády.

Příliš pochopení u vládních partnerů ale šéf STAN nenašel. Mluvčí kabinetu Václav Smolka napsal, že premiér „považuje

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější