Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Biják, co vás dobije. Film Karlos z bojovníka MMA Vémoly a jeho přerodu z čivavy ve lva moc nevytřískal

Karlos Vémola ve filmu Karlos. Foto: Bontonfilm
Karlos Vémola ve filmu Karlos. Foto: Bontonfilm

Kde se vzal přední český zápasník Karlos Vémola, jaká byla jeho cesta a je i v soukromí „přepálenou“ personou, která dokáže plnit stránky bulváru? To se snaží ohledávat nový dokumentární film Karlos. Ale nic moc nenachází. Možná i proto, že hlavní hrdina nakonec vlastně zas tak zajímavý není.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Karlose Vémolu zná asi každý občasný čtenář bulváru. Nejspíš mnohým neunikly jeho výroky o tom, že kdyby byl jeho syn třeba příliš zženštilý nebo „teplý“, tak to z něj vymlátí, ani bulvární eskapády jeho vztahu s playmate Lelou Ceterovou. Sem tam k nám skrze sociální sítě nebo tabloidy doletí zprávy o nejrůznějších „soubojích století“, „odvetách roku“ a podobně. Svět MMA má vytříbený smysl pro drama.

Vémolu jsem v jeho královské disciplíně (tedy v rychlém knockoutování soupeřů) poprvé viděla v říjnu v živém přenosu z Oktagonu v Bratislavě. Měla jsem štěstí, přítel mě upozornil, že „už to začíná a často rychle končí“, jinak bych K. O., které dal Vémola soupeři přesně v sedmé sekundě, ani nezaznamenala. Tak tohle je ten lev, co žere první, ok!

V prosinci jsem se poté vypravila na Oktagon živě do O2 areny a 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Dokument

Film

Punčák

Kultura, Sport

V tomto okamžiku nejčtenější