Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

VŠE hrozí, že nebude smět jmenovat profesory ekonomie. Úřad vidí nedostatky na fakultě vedené donedávna Ševčíkem

Tiskový tajemník Národohospodářské fakulty VŠE Daniel Váňa a bývalý děkan Miroslav Ševčík. Foto: Tomáš Linhart, Deník N
Tiskový tajemník Národohospodářské fakulty VŠE Daniel Váňa a bývalý děkan Miroslav Ševčík. Foto: Tomáš Linhart, Deník N

Národní akreditační úřad zahájil řízení s Vysokou školou ekonomickou v Praze. Na jeho konci může být ztráta akreditace pro jmenování profesorem ve stěžejním oboru školy – ekonomii. Tento obor přitom v rámci VŠE garantuje Národohospodářská fakulta, kterou donedávna vedl Miroslav Ševčík. Na protest proti jeho řízení z fakulty odcházeli klíčoví zaměstnanci.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Národní akreditační úřad pro vysoké školství (NAÚ) zahájil s Vysokou školou ekonomickou proces odnětí akreditace pro profesorské řízení v oboru Ekonomie. Ten zajišťuje její Národohospodářská fakulta. Zahájení správního řízení odsouhlasilo všech dvanáct členů rady NAÚ, kteří se účastnili zasedání na konci loňského listopadu.

„Rada NAÚ se zabývala kontrolní zprávou Vysoké školy ekonomické v Praze o uskutečňování řízení ke jmenování profesorem v oboru Ekonomie, která se týkala publikační činnosti akademických pracovníků zajišťujících obor řízení, vědecko-výzkumné činnosti pracoviště a zapojení osob zajišťujících obor řízení do řešení těchto projektů,“ píše rada NAÚ v zápise ze zasedání, který je veřejně přístupný na webu úřadu.

Rozhodnutí Deníku N potvrdil také předseda NAÚ Robert Plaga. „Na posledním zasedání jsme se zabývali

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Školství

Česko, Ekonomika, Věda

V tomto okamžiku nejčtenější